Objev včerejška – rychlovka

Kvůli časové zaneprázdněnosti se na mnoho lokalit v současnosti nedostaneme. Ráda bych vám ale ukázala něco, co Zrzek přinesl z práce.

IMG_3463

Jedná se o knížku Atlas hnízdního rozšíření ptáků Prahy. Není to atlas, který Vám poradí, jak rozeznat Poláka velkého od Poláka chocholačky. Nicméně i přesto je  to knížka rozhodně zajímavá a stojí za koupi. Najdete zde totiž pěkné uspořádání, co a kde v Praze žije za ptactvo, což přináší mj. zajímavé tipy na výlet.

Knížka vyšla pod záštitou české ornitologické společnosti, což je samo o sobě zárukou jisté kvality. Zajímavé je, že je věnována památce Veleslava Wahla. Veleslav Wahl je polozapomenutý odbojář v druhé světové válce, popravený komunisty a zároveň nadšený ornitolog.

Samotný atlas je přehledně rozdělen dle řádů. Doplněn hezkými ilustracemi Jana Hoška. Každý druh  má svojí mapku Prahy rozdělenou do čverců s výskytem. Součástí je i CD s výřezy mapy, přednášky a abstrakta.

IMG_3464

Přes všechnu snahu a pozitivní dojmy se ani tato kniha nevyhnula některý chybkám. V tomto případě za ně sice nemůže, ale myslím, že je dobré na ně upozornit. Například uvádí, že sokoli již v Praze nehnízdí. Zrovinka o sokolech v Praze píši zde. To je ovšem relativní novinka, která se už do knížky nemohla dostat. Naštěstí takových chybek tam mnoho není.

Zaujala Vás tato kniha? Popřemýšlíte o jejím prohlédnutí, půjčení nebo dokonce koupi?

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Tematické počtení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s